Drenaż trzustki a możliwość usunięcia

Od listopada choruje na ostre zapalenie martwiczo-krotoczne trzustki,w grudniu wykryto torbiel rzekoma trzustki od teg czasu do teraz jest ona drenowana ze wnetrznie czyli mam dren wbity i wypływa zniego płyn teraz juz przezroczysty czasem zlekim osadem żółtym,na początku płyną bardzo brztdki brązowy z trescią martwiczą.Na dzien dzis mam tego płynu ok.100ml/dobe,czasem mniej,kiedy ten dren bedzie mozna usunać?jak przestanie sie juz lac,czy np.teraz?zeby mogło to zarosnąc?prosze o odp.

Witam.
Drenowanie 100 ml/dobę wymaga jeszcze pozostawienia drenu. Dren można usunąć, jak będzie prowadził niewielką ilość wydzieliny. Usunięcie drenu teraz spowoduje zbieranie się wydzieliny w torbieli i nawrót dolegliwości. Pozdrawiam.