Kiedy mogę zajść w ciążę po usunięciu guza trzustki?

Witam. Mam 28 lat i jestem po chorobie raku trzustki. Operacje usunięcia guza mialam w grudniu 2016, w okresie od marca do sierpnia 2017 mialam chemioterapie uzupelniajaca. Teraz chcialabym zajsc w ciążę, lecz Pani onkolog u ktorej sie lecze stwierdzila, ze z ciaza musze czekam minimum do 35 roku zycia, ponieważ trzeba poczekac, jesli w tym czasie nie bedzie nawrotu to potem juz prawdopodobnie nie bedzie. Czy to jest prawda? Czy faktycznie musze czekac 7lat na dziecko?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się na konsultacje do innego onkologa lub kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego