Drętwienie i mrowienie rąk podczas snu

witam, od kilku dni podczas snu wystepuje u mnie dretwienie i mrowienie rąk. Dzisiaj, przy porannej toalecie, zakrecilo mi sie w glowie(zauwazylam ze przy podniesionych rekach:mycie zebow, ukladanie wlosow). Prosze mi poradzic czy powinnam udac sie do lekarza i czy moze to byc cos powaznego? Zgóry dziekuje za pomoc!

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, objawy jakie Pani prezentuje mogą wynikać np z zespołu górnego otworu klatki piersiowej. Zespół ten jest spowodowany uciskiem struktur kostnych (np dodatkowego żebra), struktur mięśniowych i innych na tętnice czy nerwy. Może to powodować opisane dolegliwości. Jednak w celu postawienia diagnozy trzeba wykonać szereg badań. Zalecałbym wizytę u lekarza rodzinnego i lekarza ortopedy na początek. Pozdrawiam