Czy rwanie rąk i osłabienie może mieć związek z nerwicą?

Dzien dobry. Ostatnio odczuwam dretwienie, rwanie rąk. Czesto mam zawroty glowy. Waga spadla mi -8kg. Zauwazylam ze mam tez "wmawianie sobie zlaman". Kazdy bol który mnie dotknie wzbudza we mnie podejrzenie ze cos zrobilam sobie powaznego. Kazde uderzenie prowadzi mnie do mysli "zlamalas". Bylam u lekarza rodzinnego mowilam o objawach rwania rak i oslabienia ich. Stwierdził ze to przeciążenie. Tylko zastanawia mnie dlaczego to jest caly czas. Czy to moze dziac sie coś powaznego? Czy to jakas nerwica

Witam, zanim podejmie się pani leczenia psychologicznego, najważniejsze jest aby wykluczyć, że pojawiające się trudności nie są efektem choroby somatycznej. Powyższe objawy mogą pojawiać się w wielu chorobach somatycznych (np. tężyczce). Nie napisała Pani, czy wykonane zostały u Pani jakiekolwiek badania i jakie są ich wyniki. Warto skonsultować się także z neurologiem. Dopiero po wykluczeniu przyczyn fizycznych należy zastanowić się nad diagnozowaniem przyczyn psychicznych i wtedy udać się do psychologa/psychoterapeuty.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Justyna Sordyl-Grajcar
www.psychoterapeutakatowice.pl
psychoterapeutakatowice@gmail.com