Drętwienie występujące 2,5 miesiąca po poważnym urazie głowy

Drętwienia po urazie głowy. Witam, 2,5 miesiąca temu miałem poważny uraz głowy. Upadłem na twarde podłoże co skutkowało pękniętą czaszką i stłuczeniem lewego płata czołowego z niewielkim obszarem krwotocznym. W szpitalu spędziłem 3 tygodnie, gdzie obserwowano mój stan zdrowia.Po trzeciej tomografii kontrolnej, stwierdzono zmniejszenie się obszaru krwotocznego, wchłanianie się go. Zostałem wypisany ze szpitala. Około 4tyg temu zacząłem odczuwać lekkie mrowienie lewego policzka w okolicach oka, przypominające uczucie piasku pod powieką. Za 2 będę miał kolejną tomografie kontrolną. Nie odczuwam żadnych bólów głowy, lecz martwią mnie te lekkie mrowienia itp.Byłem u neurologa. Oznajmił ,że najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia nerwu trójdzielnego. Moje pytanie czy to to przejdzie samoistnie i jakim czasie. Czy jest konieczne jakieś leczenie jeśli tak to jakie. Dziękuję z góry za pomoc

Dolegliwości w przypadku uszkodzenia nerwu trójdzielnego mogą niestety trwać długo, a ich leczenie jest bardzo trudne. Powinien Pan suplementować witaminy z grupy B, czasami stosuje się sterydoterapię doustnie