Drgawki nocne i nerwica a kontrolowanie przez chłopaka

Witam. Rok temu wieczorem (kiedy wyłączyłam światła i było ciemno) położyłam się spać i dostałam drgawek nad którymi nie umiałam zapanować. Robione były wszystkie badania i w końcu lekarz stwierdził nerwicę. Od tego czasu biorę leki - escitalopram. Chodziłam jakiś czas do psychologa i nic konkretnego nie określił. Miałam chłopaka, który okropnie mnie kontrolował, sprawdzał wszystko co robię. Teraz już z nim nie jestem i czułam się lepiej ale ostatnio znowu wracają lęki i złe samopoczucie

Dzień Dobry,
Pani pytanie znalazło się w grupie pytań do psychologów i psychoterapeutów.
Z mojej dziedziny proponowałabym wrócić do psychologa i zapytać czy może Pani pomóc - jakie ma kompetencje i czy może jeszcze Pani pomóc ? A jeżeli nie to może skieruje Panią do specjalisty, który specjalizuje się w Pani obszarze problemowym - psychologia i psychoterapia to duże dziedziny :) Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witam, jeżeli lekarz stwierdził nerwicę, to leczeniem pierwszego wyboru powinna być psychoterapia. Chodziła Pani do psychologa, ale czy ten psycholog był równocześnie psychoterapeutą? To są dwa różne zawody, choć psycholodzy często poszerzają kwalifikacje i zostają psychoterapeutami. Psychoterapeuta nie określa niczego konkretnego. Psychoterapia to raczej wspólna podróż w kierunku zrozumienia objawów, ich przyczyny, ich znaczenia, a więc w kierunku zrozumienia samej siebie. Być może brzmi to zagadkowo, ale badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność tej metody. Pozdrawiam