Drgawki u 19-letniego syna

Witam. Mam 19letniego syna i dzisiaj po raz pierwszy dostal drgawek. Wstal po przespanej nocy i o godzinie 11:40 juz dzwonilam po pogotowie.Nie pil alkoholu nie bral narkotykow a mimo to na sorze zanim zrobiono mu badania toksykologiczne traktowany byl jak narkoman i alkoholik.Po serii badan nie dowiedzialam sie niczego i zostal wypisany do domu.Nie wiem co bylo(bedzi?,)przyczyna drgawek czy i kiedy moga sie powtorzyc,a nawet na co mamy uwazac.Syn od roku leczy sie na nadcisnienie, Prosze o pomo

1.
U każdego 1x w życiu może wystąpić napad padaczkowy i nie nazywa się tego padaczką. Nie stosuje się też leczenia, chyba że występuje przyczyna napadu padaczkowego tj uszkodzenie mózgu n.p guz mózgu, ognisko niedokrwienne itd
Jeżeli napady padaczkowe powtórzą się wtedy trzeba będzie rozpocząć leczenie przeciwpadaczkowe.
2.
Mówiąc bardzo ogólnie, niemedycznie i w skrócie padaczki dzielimy na te o znanej przyczynie i te o nieznanej przyczynie.
3.
Na SOR pewnie zrobili TK głowy, wskazane jest wykonać MRI mózgu i badanie EEG. Proszę udać się na konsultację neurologiczną