Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drobna torbielowata struktura w wyniku rezonansu magnetycznego odcinka szyjnego

Witam wczoraj odebrałam wyniki rezonansu trzech odcinków. Niepokoi mnie wynik odcinka szyjnego. Proszę o interpretację tych wyników: Na poziomie C2/C3 osteofity krawędzi tylnych wpuklają się dokanałowo i nieco na stronę lewą na głębokość 3mm. Na tym poziomie po stronie prawej w obrębie początkowej części otworu międzykręgowego wprzyleganiu grzbietowo do korzenia przedniego po stronie prawej widoczna jest drobna ok.4mm częściowo torbielowata str.-torbiel? Shwannoma? inne?
KOBIETA ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W opisanym wyniku MRI nieprawidłowość stanowi: - obecność osteofitów, co świadczy o chorobie zwyrodnieniowej, - obecność nieokreślonej zmiany wielkości 4mm, która może być torbielą, łagodnym nowotworem (shwannoma) lub inną zmianą. Przede wszystkim proszę pamiętać, że nie interpretuje się suchych wyników badań. Każdy wynik należy bowiem odnieść do stanu klinicznego pacjenta. Niestety w ramach porady internetowej nie jest to możliwe. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem neurologiem, który zinterpretuje wynik w oparciu o pełne dane kliniczne. Umożliwi to wdrożenie właściwego postępowania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy