Drożdżyca, grzybica penisa, czy może fizjologiczne zmiany?

Witam! Mam 25 lat. Od kilku ostatnich lat na penisie pojawiły mi się pewne zmiany, które mnie niepokoją. Zlokalizowane są pod nasadą żołędzia. Są to kropki raczej białe/przezroczyste jak na zdjęciach, tworzą one regularne rzędy pod całą nasadą oraz dwie większe kropki zlokalizowane po obydwu stronach napletka. Nie swędzi, nie boli. Miałem to już zanim zacząłem swoje życie erotyczne. Kuracja jakimi lekami będzie najodpowiedniejsza i najskuteczniejsza? I najważniejsze jaka jest diagnoza? Dodam tylko, że mój lekarz rodzinny nie wie dokładnie co to za zmiany. Stosowałem Klotrimazolum, ale bez efektów, być może za krótko. Do dermatologa nie dotarłem, pewnie ze względu na umiejscowienie tej zmiany.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zmiany przedstawione na zdjęciu nie są charakterystyczne dla grzybicy prącia.
Zmiany bardziej mogą sugerować infekcję wirusem brodawczaka, chociaż dziwne jest to, że pojawiły się jeszcze przed aktywnością seksualną. Jednakże aby postawić jednoznaczne rozpoznanie i wdrożyć ewentualne leczenie konieczne jest badanie dermatologiczne i ewentualne badania dodatkowe.

Zachęcam do wizyty u dermatologa, naprawdę nie ma powodu do wstydu czy skrępowania. Dermatolodzy na co dzień zajmują się podobnymi sprawami, warto więc przełamać lęk przed wizytą, a prawdopodobnie rozwiane zostaną Pana wątpliwości.

Redakcja abcZdrowie.pl