Plamka na penisie - co to za zmiana?

Witam, wczoraj zauważyłem zmiany skórne na moim penisie, skóra w tym miejscu jest szorstka, jakby wysuszona. Aczkolwiek nie boli, nie swędzi, nie piecze. Przy ucisku też nie czuję bólu ani przy oddawaniu moczu. Czy możecie mi Państwo wstępnie powiedzieć, co to może być? Nie współżyje jeszcze z partnerką. Dziękuję i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Wydaje się jednak, że zmiana może mieć podłoże zapalne. Aby stwierdzić jednoznaczną przyczynę i zastosować ewentualne leczenie konieczna jest ocena dermatologiczna i ewentualne badania dodatkowe.
Zachęcam do wizyty u dermatologa, nie ma powodów do skrępowania czy wstydu. Warto wyjaśnić przyczynę tej zmiany.