Drżenie rąk w trakcie kuracji przeciwdepresyjnej - czy to normalne?

Przy zdenerwowaniu drżą mi mięśnie i czuję się z tym bardzo źle. Dochodzi do tego lęk. Bardzo mnie to denerwuje, jak mam sobie poradzić z tymi drżeniami? Biorę lek przeciwdepresyjny choć powtarzam pani doktor, że jak biorę czuję za każdym razem drżenie mięśni i wciąż słyszę, że to normalne. Ale czy to normalne? Nie wiem co robić. Zrobiłam badania, może to cukrzyca, ale nie, pomyślałam, że to wątroba, ale nie. Proszę o radę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

W trakcie leczenia lekami przeciwdepresyjnymi może występować objaw uboczny pod postacią drżenia rąk. W przypadku tianeptyny występuje on wyjatkowo rzadko, jednak opisano kilka przypadków, u których wystąpiło tego rodzaju działanie niepożądane.

Jeśli objaw ten wystąpił w trakcie leczenia danym preparatem, może to być wskazaniem do zmiany leku na inny. Proszę w tym celu skontaktować się z lekarzem psychiatrą.

Z pozdrowieniami