Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy chudnięcie w trakcie przyjmowania leków przeciwdepresyjnych mija po pewnym czasie, czy trzeba zmienić lek?

Otóż dwa miesiące zażywam lek przeciwdepresyjny, wydaje mi się, że pomimo apetytu chudnę, a i tak mam niedowagę. Normalnie ważyłam zawsze o 6 kg więcej. Czuję się przez to źle i mało komfortowo, nie mogę przytyć, a co by było, gdybym nie jadła mało? Pewnie byłabym jeszcze bardziej chuda!!!

KOBIETA ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

W trakcie przyjmowania leków przeciwdepresyjnych jako objaw uboczny może pojawić się zmniejszone łaknienie i utrata masy ciała.

Objawy uboczne leku zazwyczaj mijają po ok. 2-3 tygodniach stosowania. Jeśli utrzymują się dłużej, powodując dyskomfort pacjenta, jest to wskazaniem do zmiany preparatu na inny.

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy