Dlaczego tak szybko chudnę?

Mam 15 lat. Mój problem dotyczy jedzenia. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale pomimo głodu nie chce mi się jeść. To tak jakby tylko mój żołądek był głodny, a ja nie. Jem dosyć mało, a czasem potrafię wcale nie jeść. Od czasu do czasu miewam takie coś, że jem więcej, ale nie jest to dużo raczej normalna porcja, a zdarza się to czasami. Jak myślę o jedzeniu, to tak jakby wszystko mi się już przejadło, znudziło. Nie mam nawet ochoty na słodycze ani na ulubione kiedyś potrawy. Ważę 45 kg, a mam wzrostu 165 cm. Jak nie jem dłuższy czas, zdarza mi się zjechać nawet do 42 kg. Nie odchudzam się. Nie ćwiczę, jedynie na w-f.

Nie czuję się gruba. Znaczy nie chcę sie chyba przyznać do tego, że jestem za chuda, wydaje mi się, że wyglądam dobrze, normalnie i chyba się boję przytyć, tak mi się wydaje. Nie ważę się, tylko czasem raz na kilka miesięcy. Zawsze byłam chuda i odkąd sięgnę pamięcią zawsze jadłam jakiś czas i potem znów mniej jadłam i może dlatego właśnie zawsze byłam chuda. Nie mogę sobie żadnych dopasowanych ubrań kupić, gdyż wszystkie na mnie wiszą. Nie wiem, czy to istotne, ale dodam, że choruję na depresję i leczę się. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co z tym zrobić, a mam dość tego już.

Witam serdecznie.

Utrata masy ciała może być spowodowana depresją.
Depresja wpływa niekorzystnie na niektóre funkcje organizmu, jak np. sen i apetyt.
W tym przypadku wskazane byłyby takie leki przeciwdepresyjne, które jako objaw uboczny zwiększają  apetyt. Może je zaproponować psychiatra.

Twoja masa ciała jest zbyt niska, wskazuje na znaczną niedowagę.
Niedowaga zaburza gospodarkę hormonalną i powoduje szereg komplikacji zdrowotnych, dlatego należy koniecznie ustalić jej przyczynę. Twoja niedowaga może wynikać nie tylko z depresji, ale i np. zaburzeń trawienia i wchłaniania lub zaburzeń hormonalnych. Diagnostykę w tym kierunku powinien przeprowadzić lekarz rodzinny.

Osoba cierpiąca na anoreksję przeżywa stały lęk przed przytyciem, zazwyczaj spędza dużo czasu na przeliczaniu kalorii, ważeniu się itp. Konieczne dla rozpoznania anoreksji są również zaburzenia miesiączkowania.

Z pozdrowieniami.