Co mam zrobić, by jeść więcej i troszkę przytyć?

Witam, mam 20 lat, mam 169 cm wzrostu i ważę 52 kg, wcześniej ważyłam 58 kg i czułam się z tym o wiele lepiej. Źle się czuję z tą wagą, a nie mogę jeść, jem dwa małe posiłki dziennie, do tego często po nich mi jest niedobrze, jem na siłę. Źle się czuję, jestem cały czas ospała i nie mam siły nawet wyjść na spacer, nie jem żadnych tabletek i nie jestem „chyba” chora. Co mam zrobić, by jeść więcej i troszkę przytyć?

Witam serdecznie,

Twoja obecna waga jest już poniżej normy, zdecydowanie nie powinnas już się odchudzać, bo może się to skończyć anoreksją.
Jesli natomiast nie odchudzałaś się, powinnaś skonsultowac się u lekarza internisty, aby wykonać niezbędne badania. Utrata masy ciała może być skutkiem np. cukrzycy, zaburzeń hormonalnych oraz zaburzeń trawienia i wchłaniania. Anoreksję należy również różnicować z depresją.

Powinnaś przede wszyskim jeść regularnie, w stałych odstępach czasu, w formie 5 lekkostrawnych posiłków.
Odpowiednio przyprawiaj i ozdabiaj jedzenie na talerzu tak, aby budziło apetyt. Jedz pomimo tego, że nie masz ochoty - brak apetytu jest naturalną konsekwencją ścisłej diety i musisz ponownie, stopniowo pobudzić swoje łaknienie.
Po posiłku odpoczywaj, natomiast przed nim- warto zafundować sobie krótki spacer na świeżym powietrzu.

Z pozdrowieniami