Duszność i złe samopoczucie

Witam serdecznie! Byłabym wdzięczna o zinterpretowanie badania RTG płuc. Od dłuższego czasu ciężko jest mi oddychać, a wieczorami i w nocy dusi mnie potworny kaszel i jestem bardzo osłabiona. A oto opis: Stan po torakotomii. Pola płucne bez zmian ogniskowych, o wzmożonym przywnękowo rysunku zrębowym. Sylwetka sercowo-naczyniowa w normie. Przepona i jamy opłucne wolne. Z góry dziękuję! Ewa

Witam serdecznie! Interpretacja wyników badań jest niestety możliwa jedynie gdy jest możliwość zbadania pacjenta i dokładnego zebrania wywiadu. U Pani jest to szczególnie ważne, gdyż nie napisała Pani z jakiego powodu była operowana. Opis zdjęcia sugeruje zmiany w okolicy wnęki płuca, dodatkowo występuje u Pani duszność i złe samopoczucie co niestety zmusza do pogłębienia diagnostyki i wykonania bardziej szczegółowych badań - nie tylko obrazowych, ale również laboratoryjnych (wskazane jest wykonanie przynajmniej morfologii krwi obwodowej, wskaźników ostrej fazy oraz gazometrii). Proszę zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego (najlepiej pulmonologa), lub lekarza rodzinnego. Pozdrawiam