Duszności i wyburzenia w nocy u nerwowej osoby

Witam. Jestem osoba dośc nerwową. Czesto sie przejmuje wszystkim, martwie itd. Od paru tyg.mam nerwowy okres. W zwiazku z szukaniem pracy. Jakies 2 tyg.temu zaczełam miewac delikatne dusznosci. A od dwóch nocy-budze sie ok 3 jest mi goraco jestem troche spocona i wali mi serce. Uspokajam sie po kilkunastu minutach. W dzien jestem czasem osłabiona. Czesto mam jakies zdrowotne "problemy"wlasnie zimą. Przyznaje ze mam tez malo ruchu. Bardzo duzo siedze przed komputerem. Czy to nerwica?

Pani objawy, pojawiające się właśnie zimą, mogą wskazywać na tak zwaną depresję sezonową, która dotyka ludzi właśnie w okresach mniej słonecznych (jesień-zima). Zachęcam Panią do zastosowania odpowiedniej diety bogatej w tłuszcze OMEGA 3, białko, tryptofan: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-depresji a także do ruchu. Już nawet kilkunastominutowy spacer sprawi, że w organizmie wydzielają się endorfiny - hormony szczęścia.