Duża ilość snu u niemowlaka

Witam! Jestem mamą 7-miesięczniej dziewczynki. Córka urodziła się w 36 tc. Od 3 miesiąca życia przesypia w nocy ok. 12h i w dzień 6-7h. Czy tak duża ilość snu u 7 miesięcznego niemowlaka jest normalna? Dodam, że córka ma obniżone napięcie mięśniowe - jest rehabilitowana i ma wodniaki podtwardówkowe niewielkiego stopnia. Nigdy nie była chora czy nawet przeziębiona. Pozdrawiam Martyna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak duża ilość snu u dziecka rzeczywiście jest nieco niepokojąca. Koniecznie proszę zatem porozmawiać o tym problemie z lekarzem pediatrą podczas najbliższej wizyty.