Duża nadżerka a ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy

Proszę o odpowiedź.Rok temu rodziłam. Po 6 tyg. byłam na wizycie kontrolnej i wszystko było w porządku.Rok i dziewięć miesięcy temu robiłam cytologię,wyszła na II. Trzy dni temu byłam na wizycie w gabinecie.Sprawdzić czy wszystko w porządku i zrobić cytologię. W trakcie badania Pani doktor powiedziała ,iż mam bardzo dużą nadżerkę.Nazwała ją "PRZEROŚNIĘTĄ."Czy to możliwe że po roku od ostatniej wizyty zrobiła się taka duża i czy skoro była nie leczona mogła przejść w raka?dziękuję za odpowiedź.

Nasza ocena czy coś jest duże, czy bardzo duże, lub mniej czy bardziej przerośnięte też jest obarczona bardzo dużą subiektywnością. Radzę poczekać na wynik, a to Pania uspokoi.