Duże ilości wodnistego śluzu u kobiety w 26 tygodniu ciąży a prawdopodobieństwo infekcji dróg rodnych

Witam jestem w 26 tyg ciazy tydzień temu pojawiło sie u mnie sporo wodnistego śluzu jest go wiecej gdy wstaje rano.W ciągu dnia rowniez sie pojawia ale w mniejszej ilosci. Śluz jest lekko mleczny. Martwie sie czy to nie infekcja lub wody płodowe. Bardzo proszę o porade

Wzmożona wydzielina z pochwy jest normalnym zjawiskiem związanym z przerostem gruczołów nabłonka pochwy. Jeżeli nie towarzyszą jej inne objawy kliniczne pod postacią świądu, pieczenia, zaczerwienienia śluzówki to należy ją traktować jako prawidłową. W innym przypadku konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego.