Duży wzrost wagi i opuchnięty brzuch

Moja waga potrafi podskoczyc dziennie o dwa kg. Nic prawie nie jem a tyje. Brzuch mam opuchniety, czuje się ociezale. Wzdeta pełna. Jestem rok po operacji tarczycy. Hormon prawie uregulowany. Biore tez depresyjne leki. Jestem nie spokojna podenerwowana. Mam bole karku które dokuczają mi bardzo długo. Zawroty głowy. Mięśnie barków jak kamień. Czy to ze tyje to nie powod zlego wydalania wody z organizmu? Nie wiem jak mam sobie poradzić. Tyje i tyje.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić konieczność dalszej diagnostyki i odpowiedniego leczenia.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Trudno jest mi udzielić Pani rady przez internet. Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ ma Pani wiele dolegliwości. Ze strony dietetyka doradziłabym wykonanie testu na nietolerancje pokarmowe i wyeliminowanie określonych produktów.
Pozdrawiam Serdecznie

Witaj,
poleciłabym wyeliminowanie z diety glutenu, nabiału i cukrów prostych. Najlepiej byłoby wykonać test na nietolerancje pokarmowe- najprostszy na 59 produktów spoż. kosztuje 300-350 złotych. Dobrze byłby udać się na konsultację dietetyczną! Na pewno da się Pani pomóc!

Pozdrawiam
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl