Duży i twardy brzuch po posiłku

Mój problem to wywalanie brzucha tzn. robi mi sie on duzy i twardy, po kazdym posilku. Kiedyś robiło mi sie cos takiego sporadycznie teraz natomiast po kazdym posilku, nawet po lekkim śniadaniu. Moja lekarz rodzinna powiedziala ze po prostu moj żołądek nie toleruje wszystkich rzeczy. Zaczyna to mnie martwic. Zwłaszcza ze w ostatnim czasie zauwazylam ze ciągle tyje mimo ze nie jem w ogóle słodyczy fast foodów itp. Do jakiego specjalisty powinnam sie zwrócić o pomoc? Co mi może dolegac?

Witam, powinna Pani zwrócić się do dietetyka w celu ułożenia zbilansowanego jadłospisu. Często samo wyeliminowanie wysoko przetworzonych produktów nie wystarcza. Możliwe, że udział węglowodanów w Pani diecie jest za wysoki w stosunku do ilości białka.
Z mojej praktyki obserwuję, że propozycją wartą przetestowania jest dieta rozdzielna. Zdecydowanie mniej obciąża organizm, produkty są szybciej trawione co pomaga w sytuacji, którą Pani u siebie zaobserwowała.

Udzielam konsultacji online - zapraszam do kontaktu - dietetyk@paulinaguziolek.pl

Pozdrawiam
Paulina Guziołek Dietetyk Gdynia

Witam Panią,

Powinna Pani zgłosić się do gastrologa i na testy alergiczne a następnie do dietetyka w celu ustalenia odpowiedniej diety być może wykluczającej nietolerowane produkty.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk