Dyskomfort i przeskakiwanie w kolanie

witam Mój problem polega na tym że przeskakuja mi prawe kolano, często czuje w nim dyskomfort. Często jest tak że np. siedzę na lekcji i po ~10 minutach zaczyna coś mi w nim przeszkadzać, wtedy prostuję nogę, słyszę trzask i znowu jest dobrze. Gdy idę czuje że nie układa się ono poprawnie. Czasami pod koniec dnia ciężko jest chodzic bo kolano ciągle źle się układa jak idę, wtedy muszę stawać i zginąć je aż strzeli co bardzo mi przeszkadza. Byłem u lekarza i powiedział że kolano jest stabilne, na zdjęciu są tylko niewielkie zmiany i że nic niepokojącego nie widzi, jedynie rzepka jest luźna. Co robić??

Aleksander Ropielewski

Pańskie objawy zgadzają się z tym co powiedział lekarz. Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem leczenia będzie w tym wypadku fizjoterapia, polegająca na ćwiczeniach stabilizujących i mobilizujących staw rzepkowo-udowy, ponieważ Pana objawy najpewniej wynikają z dysbalansu mięsniowego.
Poprawę powinien Pan zauważyć już po kilku tygodniach ćwiczeń. Dlatego zachęcam do kontaktu z fizjoterapeutą.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski