Dyskretnie zaznaczony rysunek naczyniowo-oskrzelowy wnęki lewej

witam, co moze oznaczac opis na rtg pluc "na zdjeciu bocznym dyskretnie zaznaczony rysunek naczyniowo oskrzelowy wneki lewej"

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę pamiętać, że nie powinno się interpretować wyniku badania nie znając danych klinicznych dotyczących pacjenta. Najlepiej byłoby zatem, gdyby wynik zinterpretował lekarz, który zlecił wykonanie badania. Mówiąc ogólnie takie dyskretne zaznaczenie rysunku naczyniowo-oskrzelowego może być wynikiem zmian zapalnych, astmy oskrzelowej ale także schorzeń układu krążenia.