Działanie antynidacyjne przy tabletkach dwuskładnikowych

Dowiedziałam się , że dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne nie tylko hamują owulację, ale również, gdyby jednak do niej doszło mają działanie antynidacyjne. Czy prawdopodobieństwo tego działania wzrasta w przypadku kilkugodzinnego przesunięcia w przyjęciu tabletki, lub w przypadku biegunki? Mówi się, że nawet przesunięcie przyjęcia tabletki o 12 godzinyn nie zmniejsza działania antykoncepcyjnego. Ale czy taka sytuacja zwiększa prawdopodobieństwo działania antynidacyjnego? Serdecznie dziękuję za odpowiedź, Edyta

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tabletki mają działanie antyimplantacyjne. Opóźnienie w przyjęciu tabletki nie sprzyja działaniu antyimplantacyjnemu.