Czy działanie tabletek zostało zmniejszone?

W tym miesiącu zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne. Pierwszą zażyłam o godz. 20.30. Kolejne zażywałam zawsze o zbliżonej porze, wieczorem, jednak najczęściej z opóźnieniem 1, 2, 3 godzinnym... Czy możliwe, aby działanie tabletek było z tego powodu zmniejszone? Chcę się upewnić, bo sytuacja kilkugodzinnego przesunięcia godziny przyjmowania tabletki zdażyła się więcej niż raz, a może nawet 20 razy.... Jednak z tego co wyczytałam w ulotce takie przesunięcie, o ile nie przekroczy się 12 godzin, nie wpływa na zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej, czy tak? Dziękuję za odpowiedź :)

Lek. Katarzyna Szymczak

Niewielkie przesunięcia kilkugodzinne, nie mają wpływu na antykoncepcje.
Pozdrawiam