Działanie odstawienne leku Elicea

Przez 2 lata brałam Elicea. W następujących dawkach: 2 tabl dziennie przez ponad 14 miesięcy, potem schodziłam z nich stopniowo. Od stycznia 2015 do marca 2015: 1,5 tabl., kwiecień 2015 : 1 tabl., maj 2015: 0,5 tabl. Od 1.06.2015 przestałam przyjmować w/w lek. Oto moje pytania: Przez jaki czas od zaprzestania brania leku w moim organiźmie może on jeszcze działać? I czy wogóle działa? Czy mogą występować działania odstawienne? Czy powinnam przyjmować jakieś suplementy przez ten czas?

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od tego jakie ma Pani teraz objawy, i konieczne jest stwierdzenie czy pochodzą one z np dalszego rozwoju choroby czy też wynikają z odstawienia leków. Proponuję koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Na podstawie wiedzy o swoim pacjencie lekarz określić najbardziej optymalne dalsze postępowanie.