Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Disulfiram a jego działanie po 8 miesiącach

Witam!!! Mam wszyty Disulfiram wzf od 17.09.2014. Na ulotce jest napisane "można powtórzyc po 8 miesiacach". Czy po 8 miesiącach lek już nie działa??? Kiedy Disulfiram przestanie działac??? Po jakim czasie od wszycia?? Kiedy można spożyć alkohol??? No bo jeśli dobrze rozumiem to po 8 miesiącach od wszycia Disulfiramu lek przestaje działać skoro można już zaaplikować nowy. Czy to znaczy, że 8 miesięcy po wszyciu Disulfiramu mogę pić alkohol? Powiem szczerze że już miałem po niego sięgnąć bo bardzo dawno nie miałem alkoholu w ustach, ale z drugiej strony trochę się przestraszyłem, że jednak Disulfiram nadal działa i wolę zapytać specjalistów. Czy Disulfiram faktycznie przestaje działać po 8 miesiącach? Czy jednak istnieje szansa, że lek utrzymuje się w organizmie dłużej? I jeśli tak to po jakim czasie od wszycia Disulfiramu mogę pić alkohol? Dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam!
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Na co uważać, zażywając antybiotyki?

Antybiotyki to preparaty, które z jednej strony mają nam pomóc przezwyciężyć groźne bakterie, a z drugiej - znacznie osłabiają całą naszą odporność. Obejrzyj film i dowiedz się, na co uważać zażywając antybiotyki.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Sądzę że nie można spożywać alkoholu w ogóle jeżeli jest wszczepiony powyższy lek.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy