Jak pomóc partnerce w osiągnięciu orgazmu?

Dzień dobry! Mam 20 lat. Moja partnerka ma 17. Ja i moja partnerka mamy taki mały problem. Kiedy ostatnim razem kochałem się z nią po 10 minutach zacząłem czuć jakbym w ogóle tego z nią nie robił. Mój penis był w dalszym stanie (zwarty i gotowy), ale ani ja, ani ona nic nie czuliśmy. Później dowiedziałem się od niej, że nigdy nie zaznała prawdziwego orgazmu od chłopaka (ona tak sądzi). Miała ich z 5, ale żaden nie mógł tego dokonać. Później pomyślałem sobie, że może ona ma tylko orgazm łechtaczkowy. Ale nawet tego orgazmu łechtaczkowego nie doznała. Jak mam jej pomóc?

Witam! Wiele kobiet ma problem z osiągnięciem orgazmu. Zazwyczaj problemem jest orgazm tzw. pochwowy natomiast łechtaczkowy jest osiągalny po stymulacji np. oralnej. W rzadkich przypadkach problem może dotyczyć również orgazmu łechtaczkowego. Całkowity brak orgazmu nazywany jest anorgazmią i bywa spowodowany przez wiele czynników. W pierwszej kolejności konieczne jest dokładne badanie ginekologiczne oraz ewentualne badania dodatkowe (USG przezpochwowe, cytologia). Po wykluczeniu czynników organicznych, należy zastanowić się czy nie występują zaburzenia hormonalne mogące objawiać się np. zmniejszonym libido, zaburzeniami miesiączkowania. Po wykluczeniu wszystkich czynników somatycznych można skłaniać się ku stwierdzeniu czynników psychologicznych i kulturowych jako przyczyny problemów z osiągnięciem orgazmu. Celem leczenia anorgazmii jest odtworzenie optymalnych warunków, w których kobieta przeżyje orgazm (odpowiednia atmosfera, dostateczny stan podniecenia, pierwsza faza cyklu, preferowana pozycja, właściwa stymulacja). Ponieważ najczęstszą grupą przyczyn są przyczyny psychogenne, wobec tego terapię powinno się rozpocząć od naprawy zakłóconych więzi partnerskich i polepszenia edukacji seksualnej partnera. W przypadku zaburzeń więzi partnerskiej stosuje się metody treningu partnerskiego. Natomiast przyczyny somatyczne powinny być leczone przez specjalistę ginekologa lub endokrynologa. Pozdrawiam serdecznie!