Dziwna "wysypka" w okolicach odbytu - czy to może być grzybica?

Witam, jestem 24 letnim mężczyzną uprawiającym czynnie sport. Od dłuższego czasu odczuwałem lekki świąd w okolicach odbytu po każdym treningu. Od pewnego czasu zauważyłem natomiast dziwną "wysypkę", która swędzi po spoceniu. Skóra w tym miejscu jest jaśniejsza a po umyciu mocno wysuszona. Nie towarzyszą temu żadne inne objawy jak gorączka, złe samopoczucie itp. Przesyłam zdjęcie: http://img8.imageshack.us/i/p2140054a.jpg/ Czy to może być grzybica?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana zmiana może mieć charakter infekcji grzybiczej lub też liszaja. Aby stwierdzić dokładną przyczynę konieczna jest ocena dermatologiczna i ewentualne badanie mykologiczne.
Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe wdrożenie leczenia.

Niestety nic więcej bez dokładnego wywiadu i badania fizykalnego nie można powiedzieć.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.