Dziwne objawy, nie wiem, co jest grane?

Mam 31 lat, płeć męska. Od dość długiego czasu mam bardzo dziwne objawy. W dzień w miarę często oddaję mocz. Na początku myślałem, że to od dużej ilości kawy – piję 2-3 dziennie, ale to wszystko nic w porównaniu z tym, co dzieje się w nocy. Wstaję około godz. 2-3 w nocy i mam ogromną ochotę na słodkie rzeczy, np. czekoladę, ciastka, generalnie musi to być coś słodkiego. Do tego muszę wstać się załatwić też przynajmniej 1 lub 2 razy w nocy. W dzień nie mam ochoty na jakieś słodkości tylko w nocy!

Dosyć intensywnie uprawiam sport, tak z 6 razy w tygodniu po około 2 godziny. Początkowo myślałem, że może częste oddawanie moczu może być spowodowane tym, że marznę podczas treningów na rowerze, a wstawanie w nocy tłumaczyłem sobie tym, że może za mało zjadam podczas dnia i organizm chce mieć energię na kolejny ciężki trening? Zrobiłem sobie badania 28-11-08, wtedy wynik wyszedł 87,0, a norma była 60-100. Ponowne badania zrobiłem 06-01-09, wynik był 71,0, norma 60-100. To były badania glukozy w surowicy. Pamiętam, że wtedy też wstałem w nocy i zjadłem parę ciastek, wówczas badania wyszły w normie. Zastanawiam się, czy to nie są objawy cukrzycy, to wszystko co opisałem. Uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

Witam,

częste oddawanie moczu, duże pragnienie to typowe objawy cukrzycy, nie należy do nich natomiast "ochota" na słodycze. Ale są również inne przyczyny takich objawów, np. moczówka prosta, choroby nerek, czynniki psychogenne. Wyniki badań stężenia cukru we krwi na czczo są prawidłowe, nie możemy więc rozpoznać u Pana cukrzycy. Badania te były wykonane dość dawno. Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego i wykonanie podstawowych badań (nie tylko cukier).

Pozdrawiam.