Dziwne uczucie podczas dotykania twarzy

Witam, czasami nagle dopada mnie takie dziwne uczucie jakby moja twarz nie byla moja, dotykam jej i mam wrazenie ze dotykam jakiejs gumowej twarzy jak u zabawkowej lalki doslownie. Wrazenie dotyczy tylko twarzy, nie trwa dlugo od kilku sekund do kilku minut ale nie jest to przyjemne, i zdarza sie przewaznie wieczorami. Co to moze byc?

Proszę skonsultować się z neurologiem, który zaleci dalsze badania. Jeśli badania te nie przyniosą żadnych wiadomości o neurologicznych przyczynach tych trudności, proszę zasięgnąć porady psychologicznej. Bez wcześniejszej diagnozy niewiele można powiedzieć co Pani dolega. Pozdrawiam.

Jeżeli badanie neurologiczne nie przyniesie rozstrzygnięcia problemu proszę udać się na konsultację psychiatryczną. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.