Dziwne zachowania u trzylatka

Witam, jestem mamą 3-letniego synka i trochę się o niego martwię, gdyż dziwnie się czasami zachowuje, np. podczas zabawy czy oglądania bajek wstaje i zaczyna biegać od kuchni do pokoju i wydaje przy tym dziwne dźwięki, jest jakby nieobecny w tym momencie. Niekiedy gdy skrzyczę go, to stoi i się patrzy, słucha, a w pewnym momencie zaczyna się śmiać, jakby był w innym świecie i nic nie słyszał. Dodam jeszcze, że bardzo mało mówi, praktycznie na ten wiek to nic jedynie: mama, tata, baba, tam, mam.

Witam!
Rozwój psychoruchowy przebiega u dzieci w pewnym stopniu indywidualnie. Oczywiście istnieją dokładnie ustalone etapy rozwoju mowy, ale niektóre dzieci mogą rozwinąć tę umiejętność nieco później od innych. Jeśli chodzi o zaburzenia koncentracji uwagi i nadmierne pobudzenie ruchowe to warto wykluczyć ADHD czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Proponuję skonsultować problem z pediatrą, gdyż konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu oraz przeprowadzenie badania fizykalnego. W tej chwili nie można powiedzieć nic więcej. Pozdrawiam serdecznie!

Witam. 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 300 słów i budować proste zdania. Pani Synek ma 3 lata i mówi tylko kilka wyrazów. Sugerowałąbym konsultację u logopedy specjalizującego się w terapii małych dzieci. Co do braku kontaktu z dzieckiem - za mało jest symptomów świadczących o autyźmie, ale samo "zawieszanie się" jest niepokojące. Radziłabym udać się na wizytę do neurologa, by wykluczyć neurologiczne przyczyzny tego "zawieszania się".
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Proszę zrobić konsultacje u psychologa i neurologa dziecięcego. Niepokojący jest też brak mowy zatem rozpoczęcie terapii logopedycznej to konieczność.
Pozdrawiam AM