Dziwny okres podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych - czy to normalne?

Witam! Mam pytanie odnośnie antykoncepcji doustnej. Otóż dwa miesiące temu moja dziewczyna wybrała się do ginekologa by ten jej przepisał antykoncepcję doustną. Dostała dosyć popularne tabletki M********. Przez pierwszy miesiąc nie współżyliśmy ze sobą. Pierwsza miesiączka w ciągu 7-dniowego okresu przerwy, w których powinien pojawić się okres, pojawiła się następująco: w 1. dzień było obfite plamienie, w 2. dzień bardzo słabe, a w 3. dzień nastąpiła normalna miesiączka. Tabletki cały czas były przyjmowane zgodnie z zasadami. W następnym miesiącu odbyliśmy stosunek tuż przed końcem listka tabletek. I tu zaczęły dziać się troszkę niepokojące rzeczy. Bóle menstruacyjne były mocniejsze niż miesiąc temu. Okres przyszedł na 4. dzień w 7-dniowym okresie przerwy. I jest on bardzo dziwny. Bardzo słaby, suchy, wręcz takie plamienie w kolorze brązowo-czerwonym. Czy jest to powód do niepokoju? Nie chcemy jeszcze dzidziusia.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli Twoja dziewczyna przyjmowała tabletki regularnie i nie doszło do zadziałania czynników osłabiających ich działanie (leki wpływające na metabolizm tabletek, ostra biegunka, wymioty) to nie ma powodu do obaw. Przez cały cykl byliście zabezpieczeni.

W pierwszych miesiącach stosowania tabletek charakter miesiączki może być zmienny. Jest to spowodowane adaptacją organizmu do zwiększonego stężenia hormonów we krwi. Dzień wystąpienia krwawienia nie jest tak istotny, jak sam fakt jej wystąpienia.
Jeżeli jednak obawiacie się ewentualnej ciąży, zawsze możecie wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam