Erekcja - dlaczego mam mały wytrysk?

Witam. Przeglądam forum z dwie godziny i nie znalazlem odpowiedzi, której szukam. Podczas masturbacji staje mi na krótko, dochodzi do erekcji, ale na bardzo krótko. Raz, może dwa razy tryśnie i wtedy penis miękczeje. Zaczynam się poważnie martwić, co może być tego powodem? Można to jakoś leczyć? Może jakaś dieta by pomogła? Dodam, że mam 14 prawie 15 lat. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Leczenie zdecydowanie nie jest potrzebne, bo nie ma choroby. Czas erekcji czyli wzwodu prącia jest bardzo różny, ale u tak młodych osób normalne jest, że dość szybko dochodzi do wytrysku. Z czasem, kiedy gospodarka hormonalna się ustabilizuje wzwód będzie trwał dłużej. Normalnym zjawiskiem jest też ustąpienie erekcji po wytrysku. Może co prawda dojść ponownie do wzwodu, jeśli nadal występują bodźce seksualne, ale w przypadku masturbacji nie należy martwić się taką reakcją, gdyż jest ona fizjologicznym odruchem. Dieta może co prawda poprawić jakość nasienia pod względem liczby plemników, ale nie wydaje mi się, aby był to teraz dla Ciebie priorytet. Odżywianie nie ma natomiast związku z tym, jak długo utrzymuje się erekcja. Leczenie w tym wieku zdecydowanie nie ma zastosowania. Naturalny rozwój Twojego ciała sprawi, że z wiekiem wszystko się jeszcze zmieni. Opisywana przez Ciebie ejakulacja czyli wytrysk też wydaje się być zupełnie normalna. Ilość spermy typowo wydzielana podczas jednego wytrysku wynosi bowiem około 3 mm3. Podsumowując: nic w Twoim opisie nie wskazuje na jakąkolwiek chorobę.
Pozdrawiam.