Esowate skrzywienie kręgosłupa i koślawość stóp

po zrobieniu rtg kręgosłupa i bioder oraz badaniu stopy wyszło ze moja córka (4 l) ma esowate skrzywienie kręgosłupa i koślawośc stóp Na rehabilitacje musimy jeszcze długo czekac I w zwiazku z tym mam pytanie Jakie ćwiczenia moge wykonywac w domu z córka żeby pomału ruszyc do przodu i zacząc korygowac te wady zanim pójdziemy na rehabilitacje Zapisałam córke na basen i 2 razy w tygodniu ma zajęcia z ratownikiem Bardzo prosze o odp

Witam,
pływanie w takim przypadku jest jak najbardziej korzystne, zwłaszcza jak się trafi na osobę, która ma jeszcze pojęcie o tego typu sytuacjach z kręgosłupem. Proponuję udać się do fizjoterapeuty chociaż na jedną prywatną wizytę, na której dokładnie oceni stan funkcjonalny córki i zaleci/nauczy dopasowane do potrzeb ćwiczenia. Sądzę, że nie będzie przeciwwskazane jak będzie Pani stosować rozcieranie i ugniatanie mięśni przykręgosłupowych i nóg do czasu właściwej rehabilitacji. Pozdrawiam