Fałd karkowy ok. 10 mm u dziecka w 23. tygodniu ciąży

Witam! Miałam właśnie zrobione usg (23 tydzień ) i lekarz stwierdził, że dziecko ma wszystkie narządy, jego wielkość jest prawidłowa, główka wewnątrz też super. Jedyne minusy to fałd karkowy ok 10mm (przezierność robiona wcześniej lekarz ocenił super), małe zgrubienie na prawej części serca, wody płodowe 7,7 AFI i pogrubione łożysko 5,3. Co to wszystko oznacza? boję się że dziecku coś zagraża. Jestem umówiona na konsultację do specjalisty ale proszę już teraz o pomoc w interpretacji tych wyników

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę udać się na wizytę do specjalisty w umówionym terminie. Lekarz na podstawie całego obrazu klinicznego wdroży odpowiednie postępowanie.