Fragment jedzenia w obrębie podniebienia lub ujścia gardłowego

Witam, fragment jedzenia utknął mi w obrębie podniebienia lub ujścia gardłowego. Nie potrafię go usunąć. Probowałem przepłukiwania wodą, odchrząkania itd. Problem niestety powoduje znaczny dyskomfort oddchychania i przełykania. Czy są jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się go? Z poważaniem Karol P.

Lek. Tomasz Budlewski

należy udać się do lekarza aby móc określic odpowiednie dalsze postępowanie. może być konieczność udania się do lekarza laryngologa.