Gazy po tabletkach z witaminą B6 a przedawkowanie magnezu

Witam, Po nietypowej arytmii serca i powrocie z pogotowia lekarz pierwszego kontaktu zalecił mi MagneB6 po 6 tabletek dziennie. łykam to już 3 tygodnie i zaczęły się zbierać potworne, bolesne, kłujące gazy w żołądku nie pozwalające mi czasem nawet żeby zmienić w nocy pozycję ciała. Bezzapachowe, nawet jak się napiję rumianku, cokolwiek zjem lekkostrawnego - one ciągle są, non stop już przez ponad tydzień. czy oznacza to przedawkowanie magnezu? Dodam, ze arytmia ustąpiła po kilku dniach.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyjmowanie Magnezu może powodować rzadko zaburzenia żołądkowo- jelitowe. Proszę jednak udać się do swojego lekarza, bez badania lekarskiego nie można określić czy powyższe objawy nie wynikają z innej jednostki chorobowej. Konieczna wizyta u lekarza.