Gdzie leczyć te przykre dolegliwości?

Witam. Od dobrych kilku lat zmagam się z bardzo uprzykrzającymi życie dolegliwościami. Problemy z przełykaniem, ucisk w klatce piersiowej, czasami problemy z oddychaniem, uczucie jakby mnie coś zrzeralo od gardła do klatki piersiowej. Te objawy czasami są tak silne, że nie jestem w stanie funkcjonować, nawet mówić bo jak gadam to aż mnie zatyka od środka. Kilka lat temu miałem stwierdzoną po gastroskopii przepuklinę roztworu przełykowego. Stosowałem od tamtej pory wiele leków, pantaprazol, nolpaza itp i nic mi nie pomaga. Czytałem dużo o tej przepuklinie i z tego co wiem to z tym się żyje normalnie a ja już poprostu nie mam sił. To mnie wykańcza. Nie wiem czy ma to jakiś związek z tym co piszę, ale odkąd mam te objawy to mój język jest szorstki, mam z lewej i prawej strony takie dwie małe gulki a głęboko po lewej stronie obok gardła mam jakąś białą narośl. Proszę o pomoc. Gdzie mam się kierować, chce zacząć normalnie żyć.

Szanowny Panie, warto również sprawdzić, czy ma Pan prawidłową pozycję spoczynkową języka (język, a dokładniej jego czubek powinien być oparty o wałek dziąsłowy, czyli tuż za górnymi jedynkami), gdyż zła pozycja języka to często powód nieprawidłowego przełykania. W takim wypadku może Pan "krztusić się" własną śliną, mieć "gulę" w gardle. Przyczyną nieprawidłowej pozycji języka i nieprawidłowego przełykania może być np. skrócone wędzidełko języka. MOże stomatolog kiedyś zwrócił Panu na to uwagę? Czy nie ma Pan problemów z żuciem, bólem żuchwy, zgrzytaniem zębami? Jeżeli tak, to warto wybrać się do logopedy/neurologopedy i nauczyć się prawidłowo trzymać język w pozycji spoczynkowej, a także dobrze przełykać. Logopeda sprawdzi też budowę wędzidełka. Jeżeli to nie to, powinien pomóc laryngolog, który oceni również zmiany na języku. To, na co zwrócił Pan uwagę niestety może być zarówno jakimś zwykłym podrażnieniem jak np. językiem geograficznym, zmianą grzybiczą itp., także to również warto sprawdzić u laryngologa. Powodzenia! :)