Gdzie się głównie gromadzi acetylocholina w mózgu?

Witam. Mam pytanie. Gdzie się głównie gromadzi acetylocholina w mózgu? W jakiej cześci. Proszę nie odpowiadać, że acetylocholina jest pomiędzy każdą komórką nerwową, także wszędzie. Pytam się, gdzie jest jej najwięcej. Dziękuje.

W skład układu cholinergicznego mózgowia wchodzi szereg ważnych struktur, wśród których warto wyróżnić:
1) neurony jąder nakrywki i jąder międzykonarowych – są umiejscowione najbardziej „z tyłu” mózgu i wchodzą w skład tworu siatkowatego, którego zadaniem jest regulacja funkcji wegetatywnych, czuwania, snu i świadomości,
2) jądra przodomózgowia – położone w podstawnej części kresomózgowia (wlicza się w nie jądro podstawne Meynerta, którego integralność jest warunkiem sprawnego funkcjonowania pamięci),
3) część przyśrodkową przegrody, hipokampa, ale także neurony kory mózgowej oraz interneurony prążkowia i jądra półleżącego.