Gdzie szukać przyczyny problemu z zajściem w ciążę?

Witam, od 3 miesięcy próbuję zajść w ciążę, 2 cykle były obserwowane przez ginekologa (tylko pęcherzyk prawy rósł, pojawiało się ciałko żółte, plemniki były w odpowiednim miejscu, badanie pod mikroskopem wykazało, że poruszają się). Ostatnio miałam wykonane badanie HSG- jajaowody są drożne... Panie Doktorze, gdzie szukać dalszej przyczyny problemu zajścia w ciążę? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

Niepłodność – stan, w którym zachodzi niemożność zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z przeciętną częstotliwością 3–4 stosunków tygodniowo, bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych. Jest to definicja według WHO. Państwo staracie się 3 miesiące. Jeszcze nie ma potrzeby wykonywania badań ani szczególnych interwencji. Wskazany jest spokój. Może warto wyjechać gdzieś aby się wyciszyć, zapomnieć o problemach dnia codziennego. Zdarza się, że problem leży tylko w głowie.

Pozdrawiam.