Glistnica a astma u dziecka

Witam . U mojego 4 łęt syna znaleziono jaja glisty ludzkiej w kale. Wziął pierwsza dawkę peryntalu 3 ml/16 kg . Dodam że od wczesnego dzieciństwa ma stwierdzono astmę na podstawie częstych duszności towarzyszących głównie podczas kataru. Glista znaleźli w Karpaczu w centrum medycznym i tam lekarz sugerują odstawienie seretide twierdząc że to wszystko PRZE glistte. Czy możliwe jest ze dziecko od wczesnego dzieciństwa (rok )ma w sobie glista i stad te dusznisci/astma. Testy alergiczne ma ujemne

Glista ludzka rzeczywiście może dawać objawy podobne do astmy oskrzelowej. Zakażenie tym pasożytem może odbyć się na drodze kropelkowej od innych osób z otoczenia dziecka ,w każdym wieku.
Proponuję przebadać wszystkie osoby w gospodarstwie domowym na obecność glisty w kale.
Co do leczenia astmy : myślę, że dziecko wymaga dokładnej obserwacji i stałego nadzoru pulmonologa zanim podejmie się ostateczną decyzję co do stałego podawanie lub odstawienia leków