Gorączka, ból gardła, bolące węzły chłonne, łamanie w kościach i ból głowy

Witam, W Nowy rok złapała mnie gorączka 40 stopni, ból gardła uniemożlwiający przełykanie , bolące węzły chłonne, łamanie w kościach i ból głowy. Lekarz na wizycie domowej przepisał mi duomox w dawce 1000mg. Brałam go przez 10 dni ze znaczną poprawą. po zakończeniu objawy wróciły. co robić ? Czy kolejny antybiotyk jest konieczny ? Nigdy nie brałam antybiotyków i starałam się leczyć naturalnie.

Witam,
Zgodnie z rekomendacjami leczenia infekcji dróg oddechowych przyczyną nawrotów jest albo źle dobrany antybiotyk, albo źle stosowany. Jeśli skończyła Pani brać antybiotyk, polecam zrobić posiew z gardła, który odpowie jaka bakteria jest przyczyną infekcji i jaki antybiotyk będzie tu najbardziej skuteczny. Ponadto proszę przestrzegać poprawnego przyjmowania antybiotyku. Duomox należy brać zgodnie z zaleceniami lekarza. Antybiotykiem tym leczymy minimum 10 dni, przy czym jeśli objawy ustąpią musimy go brać jeszcze przez 3-4 dni od ustąpienia objawów. To znaczy, jeśli Pani się poczuje lepiej dopiero 9 dnia brania antybiotyku, odstawiamy go dopiero 12-13 dnia terapii.