Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kontrola żywności ekologicznej

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Uda są dość kłopotliwym obszarem ciała zwłaszcza dla kobiet, ponieważ widocznie odkłada się tu tkanka tłuszczowa. Jest jednak kilka podstawowych ćwiczeń świetnie kształtujących te partie. Pierwszym z nich są delikatne przysiady. Ich wykonanie rozpoczynamy ze stania w niewielkim rozkroku, z którego powoli uginamy kolana, tak aby pupa znalazła się na ich wysokości nie niżej i na powolnym powrocie do pozycji wyprostowanej.  Gdy dojdziemy do wprawy możemy to ćwiczenie zmodyfikować i odrywać jedną nogę od podłoża prostując ja w kolanie. W tym celu, aby zachować równowagę możemy po stronie nogi podporowej postawić krzesło z oparciem, za które możemy się chwycić.
Innym ćwiczeniem bardzo dobrze kształtującym mięśnie ud jest ćwiczenie w leżeniu na plecach.   
Aby było nam wygodniej możemy się wesprzeć na przedramionach. Pamiętamy o napięciu brzucha i o tym, aby nie wstrzymywać powietrza. Jedna noga leży prosto na podłożu, a druga jest lekko ugięta w kolanie i również spoczywa na podłodze. Nogę prostą unosimy powoli do góry najwyżej jak potrafimy, wytrzymujemy kilka sekund w tej pozycji i powoli opuszczamy ją do poprzedniej pozycji. Najpierw w ten sposób ćwiczymy jedną stronę, a następnie drugą. Najlepiej wykonać 10-15 powtórzeń na jedną nogę, a następnie na drugą.
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy