Grzybica jamy ustnej i gardła po operacji guza mózgu

Witam Tesciowa jest po operacji guza mozgu jest na sterydach przez ktore dostala cukrzycy cukier miala 500 od 3 tygodni walczy z grzybica jamy ustnej brala antybiotyk i wszystkie mozliwe specyfiki z apteki na afty i nie pomaga nic ma zainfekowana jame ustna jezyk gardlo . Prosze o jakas podpowiec ci by pomoglo operacja byla 3 mc temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zakażenie grzybicze może być powikłaniem stosowanej sterydo- i antybiotykoterapii. Sugeruję konsultację ze specjalistą dermatologiem lub lekarzem POZ, który wdroży leczenie właściwym lekiem p/grzybiczym.