Grzybica pochwy jako objaw ciąży

Witam, mam pewnien problem otóż ja i mój chłopak uprawialiśmy seks 3.01.14 i pod czas stosunku pękła nam gumka lecz mój chłopak nie był we mnie wtedy. i niby nie powinnam się martwić ale już od 29 dni nie mam okresu zawsze miałam go 25-26 dniu. ostatnio sporo sie stresowałam moze to tez przez to. Ale ostatnio miałam grzybicę pochwy już ją wyleczyłam może to być pierwszy objaw ciąży? Jednak nie wiem jak mogło zapłodnienia dojść, proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli stosunek płciowy odbył się nawet bez widocznego wytrysku to mogło dojść do zapłodnienia. Na zasadzie jeżeli doszło nawet do kontaktu preejakulatu z drogami rodnymi kobiety. Tak samo stres, infekcja również może opóźnić wystąpienie krwawienia. Proponuję wykonać test ciążowy.