Gula w gardle i podwyższony puls

Witam, od początku tego roku zaczęłam mieć problemy ze zdrowiem. Poszłam więc do lekarza który stwierdził że na pewno mam tarczyce. Zrobiłam usg które wykazało ze wszystko mam w normie. Od tamtego czasu zaczęła rosnąć mi kula w gardle i miałam strasznie podwyższony puls. Wybrałam się do kardikoga i dostałam skierowanie na holter. Kardiolog stwierdził że prawdopodobnie to może być nerwica.. od pewnego czasu zaczęło mi się też kręcić w głowie. Czy to też może być objawia nerwicy?

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,
opisywane przez Panią objawy mogą wiązać się z zaburzeniami lękowymi, które określane są mianem nerwicy. Ich podłożem jest doświadczany nadmierny lęk, który powoduje doznania somatyczne, mogą być one odbierane jako poważna choroba, np. kardiologiczna. Jeśli diagnostyka medyczna nie wykaże trudności somatycznych warto rozważyć udanie się do psychiatry lub psychoterapeuty w celu dokładniejszego przyjrzenia się objawom, postawieniu rozpoznania oraz wszczęciu stosownego leczenia.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam Panią. Określenie nerwica jest dość pojemne. Poza tym zaburzenia nerwicowe wymagają diagnozy przez lekarza specjalistę. Jeśli dotychczasowe badania wykluczają podłoże fizjologiczne należy sprawdzić psychogenną naturę Pani objawów. Proszę udać się do lekarza psychiatry zwłaszcza, że pojawiają się kolejne objawy. Moim zdaniem diagnoza jest tu kluczowa. Natura Pani objawów może również wskazywać na zaburzenie stresowe pourazowe. Czasem po nagłych, niespodziewanych wydarzeniach, które wywołują poczucie bezradności i przerażenie ciało ludzkie "informuje" o uwięzionej energii, która potrzebuje uwolnienia. Proszę udać się do specjalisty, który po diagnozie zaproponuje stosowną terapię. Pozdrawiam Panią.
http://piotrantoniak.pl/