Guz w obrębie kości ogonowej u 24-latki

3 dni temu zauważyłam u siebie ok 1,5cm bolesnego guza w okolicy kości ogon.po lewej stronie - dziś jest już większy i 'rozlal' lekko na drugi strone. Dodam ze póltora miesiace rozpoczelam prace siedzącą z czym wcześniej nigdy nie miałam do czynienia. Będąc dzis u lekarza otrzymałam zalecenie pojscia do chirurga.Co to może być? Co najważniejsze co mogę zrobić żeby sobie pomóc z bólem i leczeniem tego guza czekając na diagnozę/zabieg?Czy lepiej gdybym dostała na ten czas zwolnienie lekarskie?

Aleksander Ropielewski

Trudno jest mi udzielić odpowiedzi na Pani pytania bez możliwości oceny guza. Zdecydowanie wskazana ocena przez chirurga. Jeżeli ból jest o dużym nasileniu zwolnienie lekarskie jest jak najbardziej na miejscu.