Guzek koloidowy w wyniku biopsji tarczycy

Witam, proszę o interpretacje wyniku biopsji tarczycy : Koloid, makrofagi, nieliczne tyreocyty. Obraz mikroskopowy odpowiada guzkowi koloidowemu.

Dzień dobry,

Opis oznacza zmianę łagodną. Zwykle ryzyko raka w takiej zmianie określa się jako mniejsze niż 1%, a więc nie ma powodu do niepokoju. Wskazana okresowa kontrola wg zaleceń zajmującego się Panią endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz