Guzek na karku u podstawy czaszki - co to może być?

Witam. U podstawy czaszki na karku,zaraz przy kręgosłupie szyjnym,po lewej stronie mam wyczuwalny przy ucisku jakby guzek , obrzęk,dosyć duży. Po prawej stronie nic takiego nie ma. Nie widać tego na zewnątrz,ale jest to wyczuwalne. Moje pytanie jakie badania powinnam zrobić usg czy może przeswietlenie co może być przyczyną? Idę prywatnie do ortopedy ponieważ półtora roku temu miałam wręcz roztrzaskany obojczyka prawy nie do złożenia OPERACYJNEGO i chciałabym sprawdzić czy jest dobrze zrosniety więc wolałabym być przygotowana i mieć wszystko co potrzebuje żeby lekarz określił przyczynę tego zgrubienie a może powinnam się wybrać do innego specjalisty

najlepiej aby lekarz rodzinny/ortopeda zbadał zmianę palpacyjnie i dopiero wówczas zaleci odpowiednie badanie - jeśli zmiana jest miękka to lepiej USG/MR; jeśli twarda - można robić RTG